آیکون سایت

بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

تاریخ آخرین بروزرسانی : 9 دی 1401

مقوله ی بسیار مهمی است که همواره ذهن مادران و پدران ایرانی را به خود مشغول کرده است. شاید این تصور وجود داشته باشد که آموزش زبان انگلیسی به کودکان غلط است. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه می باشد. بر اساس تحقیقاتی که اخیرا انجام شده است، بهترین سن برای یادگیری زبان انگلیسی، دوران کودکی است. در ادامه قصد داریم به طور تفصیلی به این موضوع بپردازیم. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

تصویر کودک در حال یادگیری زبان

علت آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

اولین مسئله ای که در مورد آموزش زبان انگلیسی برای کودکان باید بررسی کنیم، علت و چرایی یادگیری این زبان برای کودکان است. در واقع اکنون می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چرا کودک من باید زبان انگلیسی را یاد بگیرد؟ در پاسخ به این سوال می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • اولین مورد که باید بدان اشاره کرد این است که دوران کودکی یکی از بهترین سنین برای یادگیری زبان انگلیسی است. دانشمندان و پژوهشگران سراسر دنیا نیز به این نکته اذعان دارند. به طوری که بسیاری از تحقیقات، بهترین سن انگلیسی برای کودکان را بین 3 تا 5 سالگی می دانند.
  • از طرفی زبان انگلیسی، زبانی است که یادگیری آن در تمام مراحل زندگی کودک شما، می تواند موثر باشد؛ از تحصیل گرفته تا زندگی عادی.
  • آموزش زبان انگلیسی به کودکان، باعث افزایش عملکرد ذهن آنها خواهد شد. به علاوه مهارت کودک در زبان اول را نیز بالا می برد.

 

تصویر کودک در حال یادگیری زبان

روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

قدم بعدی که باید بدان اشاره داشت، بررسی روش های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان است. مسلما به علت ویژگی های منحصر به فرد کودکان، روش آموزش زبان انگلیسی به آنها نیز متفاوت است. اولین روشی که اشاره به آن ضروری است، آموزش زبان انگلیسی به کودکان از طریق بازی می باشد. اولین چیزی که فرزند شما، برای آن ارزش قائل است، بازی کردن می باشد. در نتیجه بهترین روش برای آموزش زبان به وی، آموزش از طریق سرگرمی و بازی است. به عنوان مثال می توان به بازی هایی نظیر پازل و بینگو اشاره کرد.

 

 

روش بعدی که بسیاری از اساتید زبان انگلیسی کودک، از آن استفاده می کنند، شعر و آهنگ  است. کودکان دارای انرژی بسیار زیادی هستند که شعر و آهنگ می تواند این انرژی را در مسیر درست تخلیه کند. یکی از معروف ترین شعر هایی که شاید همه ی مردم شنیده باشند، شعر A B C D می باشد.چند نمونه از ویدیو های جذاب جهت یادگیری هر چه سریعتر کودک شما :

 

اما خالی از لطف نیست که بدانید شنیداری کودک شما با گوش دادن به آموزش های شنیداری تقویت خواهد شد . مجموعه کتاب های phonics for kids همراه با فایل های صوتی یک مجموعه شش سطحی از انتشارات لانگمن برای آموزش الفبای زبان انگلیسی به کودکان است.

 

اما روش دیگر استفاده از داستان های مصور است. کودکان، حافظه ی تصویری بسیار بالایی دارند. در نتیجه یادگیری زبان انگلیسی از طریق داستان های کودکانه و مصور بسیار کارساز می باشد. آخرین روشی که باید معرفی کنیم، روش استفاده از اپلیکیشن های است که برای آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی به کودکان بسیار موثر است. از جمله این اپلیکیشن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت :

تصویر کودکان

چگونگی تشویق کودکان برای زبان خواندن

یکی از مهمترین مشکلاتی که والدین در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با آن مواجه هستند، این است که کودکشان در برابر یادگیری زبان مقاومت می کند. یا به عبارت ساده تر، دل به درس نمی دهد. اما چاره چیست؟ مسلما مجبور کردن کودک برای یادگیری زبان، کاری بسیار اشتباه است و ممکن است باعث تنفر وی از یادگیری زبان نیز بشود.

از جمله روش های ترغیب کودکان برای یادگیری زبان انگلیسی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • اگر کودک ببینید که شما همواره همراه او هستید و در حال یادگیری می باشید، وی نیز از شما تقلید خواهد کرد.
  • سعی کنید، فرآیند یادگیری را با انجام فعالیت هایی نظیر بازی کردن، شعر خواندن و فیلم دیدن برای کودکان جذاب تر کنید.
  • به کودک خود استراحت بدهید. اگر کودک شما به اصطلاح روی مود یادگیری نباشد، نمی تواند به خوبی با شما همراه شود.
  • برای دیگران از مهارتهای فرزند خود صحبت کنید. این کار باعث می شود که کودک برای یادگیری زبان انگلیسی ترغیب شود و آن را کار بسیار خوبی تلقی کند.
  • سعی کنید، کودک خود را تشویق کنید. به عنوان مثال می توانید پس از یادگیری کامل الفبای انگلیسی برای او یک هدیه ی کوچک تهیه نمایید.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان در خانه نیز ممکن است؟

مسلما یکی از سوالاتی که در ذهن شما وجود دارد، این است که آیا امکان آموزش در خانه نیز وجود دارد؟  پاسخ این سوال مسلما مثبت است. اما باید توجه داشته باشید که آموزش زبان انگلیسی برای کودکان کاری بسیار تخصصی است که نیازمند صرف وقت و انرژی بسیاری می باشد. در نتیجه اگر خودتان به زبان انگلیسی مسلط نیستید و همچنین نمی توانید وقت کافی برای این مسئله بگذارید بهترین انتخاب، شرکت در دوره های آموزش زبان کودکان موسسه ممتاز می باشد.

 

تصویر آموزش زبان انگلیسی کودکان

دوره آنلاین بهتر است یا حضوری؟

اگر به دنبال دوره های زبان انگلیسی کودکان هستید، این سوال در ذهن شما وجود دارد که در مورد آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، آیا دوره های آنلاین بهتر است یا حضوری؟ یکی از مواردی که پس از گسترش کرونا بسیار مورد توجه قرار گرفت، آموزش آنلاین بود. در واقع به طوری کلی نمی توان گفت که دوره حضوری بهتر است یا دوره آنلاین. پس معیار انتخاب هر کدام از روش ها، بر اساس شرایط هر نفر متفاوت است.

به عنوان مثال اگر به علت مشغله ی زیاد، نمی توانید کودک خود را به کلاس ببرید، مسلما بهترین گزینه برای شما، شرکت در دوره های آنلاین است. اما اگر مشکلی با این مسئله ندارید و فرزند شما نیز از حضور در جو کلاس های حضوری لذت می برد، قطعا بهترین انتخاب، شرکت در دوره های حضوری است.

ما در آموزشگاه زبان های خارجی ممتاز، ضمن فراهم کردن شرایط حضور در دوره های حضوری زبان ساکن شهر مشهد، امکان شرکت در کلاس های آنلاین را برای افراد سراسر ایران، فراهم کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به صفحه ی اصلی وب سایت ما، از اطلاعات مربوط به دوره های زبان انگلیسی کودکان آگاه شوید.

 

سوالات رایج در مورد آموزش زبان انگلیسی به کودکان

بهترین روش برای یادگیری فرزندم کدام است؟
تلفیقی از همه روش های ذکر شده است و لازم به ذکر است از موقعیت های روزانه به طور مثال در هنگام لباس پوشیدن ، مرتب کردن اتاقش از واژگان لاتین بهتر است استفاده شود
در روز چند ساعت بهتر است با فرزندم زبان کار کنم ؟
بهتر است آموزش در خانه همراه با ساعت خاصی نباشد و همراه با بازی و تماشا کارتون و .. باشد ، در صورت این که در موسسات ثبت نام شود بیشتر از یک ساعت فرزند شما خسته و کلافه خواهد شد.
اگر فرزندم پیشرفتی نداشت چه راه کاری دارید ؟
باید در مقابل یادگیری فرزند خود صبور باشید و استمرار و تمرین و وقت لازم برای کودک خود حتما داشته باشید و در صورتی نتیجه بخش نبود باید از متخصص در این حوضه مشورت بگیرید .

 

دوره های آموزشی موسسه ممتاز
تصویر کلاس خصوصی زبان
دوره های خصوصی
تصویر کودک زبان آموز
دوره های کودکان و نوجوانان
جوانان در حال تدریس
دوره های نوجوانان و بزرگسالان
تصویر کلاس تخصصی زبان
دوره های تخصصی
آموزش آنلاین زبان
دوره های آنلاین
تصویر شخص در حال یادگیری مهارت
دوره مهارت های چهارگانه
مقالات بیشتر مطالعه کنید
تصویر آهنگ انگلیسی همراه با متن و ترجمه
آهنگ های انگلیسی همراه با متن آهنگ و ترجمه
سخنان زیبا انگلیسی
جملات زیبا انگلیسی همراه با عکس و ترجمه
تصویر یادگیری زبان 2
بهترین متد آموزش زبان انگلیسی [10 نکته طلایی]
سوال یا نظری دارید وارد کنید

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *